13è Trofeu d'Esquí Fundació Jesús Serra

13è Trofeu d'EsquíFundació Jesús Serra

7 i 8 de març

Celebrem la 13a edició del Trofeu d'Esquí Fundació Jesús Serra a l'estació de Baqueira-Beret.

Els propers dies 7 i 8 de març, celebrem la tretzena edició del Trofeu d'Esquí Fundació Jesús Serra a l'estació de Baqueira-Beret. Els esquiadors que es donaran cita allà podran gaudir d'aquesta gran festa de l'esquí en un entorn excepcional. En aquesta ocasió, també hi assistiran com a espectadors els participants de la Setmana Blanca que la Fundació Jesús Serra organitzarà juntament amb el Centre d'Esports d'Hivern Adaptats Adaptats.

Dissabte es disputarà la prova "Gegant" i diumenge, el "Paral·lel", en què participaran els integrants de les categories femenina i masculina que obtinguin els millors temps. A més, podrà participar en la cursa qui ho vulgui, des de la categoria infantil fins a la de veterans, així com els integrants de la categoria elit, constituïda pels corredors amb llicència.

Més informació

Guanyadors 2019

Paral·lel

Dones

1. Ona Rocamora

2. Sissi Hinterreitner

3. Zoe Ramírez

 

Homes

1. Ricard Ortega

2. Pol Rocamora

3. Arnau Puig

 

Slalom gegant

Veterans 1 - Dones

1. Elena Pujol Gonzalez

2. Teresa Otegui Kutz

3. Paula Tost Figueres

 

Veterans 1 - Homes

1. Oriol Colome Puig

2. Wilson Castet Diaz

3. Carlos Dominguez Guerra

 

Veterans 2 - Dones

1. Ana Garriga

2. Inés Larrea López Tapia

3. Natalia Jimenez Aler

 

Veterans 2 - Homes

1. Rafa Monbiedro

2. Federico Martin Pastore Gonzalez

3. Joaquin Rodes Cerveto

 

Veterans 3 - Dones

 

Veterans 3 - Homes

1. Lluis Perez

2. Curró Bultó Sagnier

3. Luis Blanc Monegal


Veterans 4 - Dones

1. Montse Puigrefagut Comella

2. Mari Carmen Puertas Dalmau

3. Esther Arana Arbide

 

Veterans 4 - Homes

1. Alberto Fucale

2. Juan Bultó Sagnier

3. Xavier Batlle Arboix

 

Veterans 5 - Dones

1. Teresa Rigau Marsal

2. Roser Artal Rocafort

 

Veterans 5 - Homes

1. Xavi Riba Guell

2. Antonio Torres

3. Angel Gracia Santuy


Veterans 6 - Dones

1. Concha Manen Espinos

2. Rosa Cerveto Valls

3. Asunta Serra Farre

 

Veterans 6 - Homes

1. Francesc Izard Gavarró

2. Laureano Torres Lletjos

3. Francisco Prat Domenech

 

Infantil I - Dones

1. Nikole Arriola Zugaza

2. Andrea Rodriguez Elosegui

3. Lua Brunet Bravo

 

Infantil I - Homes

1. Alfonso Cubillo Goytre

2. Nicolás Meire García-Berro

3. Víctor Bultó Gil-Vernet

 

Infantil II - Dones

1. Maria Ruiz Fernandez

2. Eugenia Brotons Batista

3. Alexia Ferret Perez

 

Infantil II - Homes

1. Jonás Sánchez Cabañas

2. Guillermo Meire García-Berro

3. Luis Izquierdo Aguinaco

 

Juvenil - Dones

1. Judith Rodríguez Tersa

 

Juvenil - Homes

1. Marc Montes

2. Pau Capel Sola

3. Pedro Rodriguez Fernandez-Ibarburu

 

Sènior - Dones

1. Ana Díaz-Prieto Ribó

2. Marta Jiménez Salmueei

3. Yvonne Fontquerni Coloma

 

Sènior - Homes

1. Pol Rocamora Badia

2. Ferriol Llibre

3. Antxon Isusi Etxebarria

 

Elit - Dones

1. Ona Rocamora Badia

2. Mariona Boix Ferrer

3. Júlia Bargalló Granero

 

Elit - Homes

1. Arnau Puig Daví

2. Ricard Ortega Fornesa

3. Pau Indiano